Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan Vize Randevusu için başvuru merkezi adına çağrı merkezi aracılığıyla randevu alınabilmektedir. Çağrı merkezine 0 212 373 58 26 numaralı telefon numarası üzerinden ulaşılabilmektedir. Vize başvurularında bölge ayrımı bulunmaktadır. Bu sebeple her başvuru sahibi ikamet ettiği şehrin bağlı olduğu başvuru merkezinden müracaat edebilir. Türkiye’nin aşağıdaki illerinde ikamet edenler Ankara`daki Yunanistan Vize Başvuru Merkezi’ne müracaat edebilirler; Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, Karaman, Kahramanmaraş, Kars, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sivas, Şırnak, Tokat, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Yozgat.

Yunanistan Vize Formu

Yunanistan Vize Başvuru Formu web sayfası üzerinden ücretsiz olarak temin edilebilmektedir. Başvuru formu müracaat edilecek yetkili merkeze göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple hangi merkezden başvuru yapılacaksa İstanbul, Edirne, İzmir ve Ankara olarak uygun olan başvuru formu doldurulmalıdır. Form Türkçe ve Yunanca formatında hazırlanmıştır. Formun içerdiği sorular alacağınız vize tipi, vize süresi, gidiş dönüş tarihleriniz gibi bazı kıstasları içermektedir. Başvuru formunuzu doldurduktan sonra mutlaka başvuru sahibi tarafından imzalanması gerektiğini unutmayınız. Form doldururken yapılacak hatalar olması durumunda basılacak vizenizin durumunu etkileyebilir. Bu sebeple vize başvuru formunuzu doldururken ve diğer vize işlemleriniz ile ilgili olarak danışmanlık hizmeti almanız olası yaşanacak aksaklıkları ortadan kaldıracaktır.

Yunanistan Turist Vizesi

Yunanistan Turist Vizesi ile ülkenin tarihi, turistik ve kültürel yerlerini gezip görmek, eğlenmek ve tatil yapmak amaçlı seyahat edilmektedir. Yapacağınız turist vizesi başvurusu Schengen vizesi olarak değerlendirilmekte olup, 90 güne kadar kalış hakkı tanımaktadır. Genellikle turistik geziler 1 hafta ya da 10 günü geçmeyecek şekilde organize edilmelidir. Vize başvurunuz esnasında mutlaka otel konaklamanızı ve uçak rezervasyonunuzu vize dosyanızda ibraz etmeniz gerekmektedir. Seyahat sürenize göre Konsolosluk yetkilisi verilecek vize sürenizi kendi inisiyatifinde belirleyecektir. Verilen vize süresini aşmayacak şekilde seyahatinizi tamamlayıp ülkenize dönmeniz önemli bir referanstır. Vize başvurunuzda mutlaka ülkenize geri döneceğinizi belgelemeniz gerekmektedir. Vize başvuru dosyanızda sosyal ekonomik durumunuzu gösteren evrakları eklemelisiniz.

Yunanistan Ticari Vizesi

Yunanistan Ticari Vizesi ile Yunanistan’da bulunan bir firmada toplantı veya görüşmeler yapmak, fuara katılmak amacıyla seyahat edebilirsiniz. İş amaçlı yapılan bu tür seyahatlerde seyahatinizin amacını gösteren bir belge vize dosyanızda bulunması gerekir. Görüşme ya da toplantı yapacağınız Yunanistan’da bulunan şirketten adınıza gönderilen davetiye veya fuara katılacağınızı gösteren fuar giriş belgesi vize dosyasında olmalıdır. Ticari vizelerde çok girişli vize uygulaması daha yaygındır. İş adamlarının ya da şirket çalışanlarının sürekli oluşan seyahatlerinde tekrar tekrar vize almaya gerek kalmaması için çok girişli vize amaca yönelik bulunmaktadır. Çok girişli vize uygulaması ile verilen vize süresince aynı vize ile birden fazla yurtdışına seyahat olasılığı tanımaktadır.