Litvanya Vizesi

Litvanya Vizesi

LİTVANYA VİZE RANDEVUSU

Litvanya vize randevusu Vfs Golobal randevu sayfası üzerinden ya da 0090 212 373 58 15 numaralı çağrı merkezinden 08:30-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında alınmaktadır .Konsolosluklar bireysel başvuru kabul etmediği için aracı firma olan Vfs üzerinden evrak teslimi yapılmaktadır. Litvanya için; Ankara, Antalya, Bodrum, Bursa, Edirne, Gaziantep, İstanbul Altunizade, İstanbul Harbiye, İzmir ve Trabzon ofislerinden randevu alınabilmektedir. Turizm , kültürel , ticari ve aile ziyareti seçeneklerinden randevunuz alınır. Randevu alındıktan sonra randevu günü ve saatinde randevu merkezinde olmanız gerekmektedir. Tüm gerekli evrakların ve imzalanmış formların dosyanızda ibraz edilmesi gerekir. Vizeniz 14 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

LİTVANYA VİZE FORMU

Litvanya vizesi diğer schengen vizeleri ile aynı formatta formlara sahiptir. Formlarınızın doğru bir şekilde doldurulması için evraklarınızın danışmanlarımıza iletmeniz gerekir. Profesyonel vize danışmanlarımız ile gerekli formlar dikkatli bir şekilde doldurulur. Vize formunun yanında gerekli evrak listesi verilir ve kişinin tüm gerekli evrakları toparlaması gerekmektedir. . Başvurunuzun olumlu sonuçlanması, bir sorun çıkmaması için seyahat tarihlerine vizenizin tek giriş veya multi giriş seçeneklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Tüm evraklarınızın başvuru gününde yanınızda olması gerekmektedir. Litvanya vize memurları dosyanız ile ilgili herhangi bir eksik evraktan veya bir sorundan ötürü sizden görüşme talep edebilir. Bu tarz sorunlar yaşanmaması için vize danışmanınız ile iletişimde olmanızı öneririz. Vize formunuzun tamamlanmasında firmamız hizmet sunmaktadır.

LİTVANYA TURİST VİZESİ

Litvanya turist vizesi ,Litvanya’yı turizm ve gezme amaçlı ziyaret etmek için başvurulan vize türüdür. Turistik vize formu doldurulduktan sonra Litvanya için kişiye en yakın randevu merkezinden randevu alınır. Randevu günü ve saatinde tüm evrakların eksiksiz bir şekilde ibraz edilmesi gerekir. Turistik ziyaret olacağı için gerekli rezervasyonların yapılması, nerede kalınacağının, hangi tarihlerde ziyaretin gerçekleşeceğinin detaylı bir şekilde bildirilmesi gerekmektedir. Schengen vizelerinde ülkeye dönüşünüzü gerekli evraklarla ibraz etmeniz gerekmektedir. Eğer konsolosluk ülkeye dönüşünüze ikna olmaz ise vizeniz olumlu sonuçlanmaz. Bundan ötürü vize dosyanıza ekleyeceğiniz evraklar vizenizin sonuçlanmasında önemlidir.14 iş günü içerisinde vizeniz sonuçlanacaktır. Tüm bu süreçler boyunca danışmanlarımız size hizmet sunacaktır.

LİTVANYA TİCARİ VİZESİ

Litvanya’ya gidiş sebebi ticari olan kişilerin başvurması gereken vize kategorisidir. Kişiler proje, seminer ve toplantıya katılacak ise ticari vizenin uygulanması gerekmektedir. Başvuru Konsoloslukların yetkilendirdikleri vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. Tamamlanan Litvanya Ticari vize formunun imzalanması gerekmektedir. Dosyanıza sizi davet eden firmanın tüm evraklarını koymanız gerekir. Ayrıca kendi şirketinizin şirketin antetli kağıdına sizin gidiş amacınızı ve seyahat sürelerini belirten bir yazı yazması gerekmektedir. Gerekli evrakların ve formunuzun tesliminden sonra vize memurları size uygun gördüğü vizeyi verecektir. Konsolosluk size tek girişli veya multi vize verebilir. Bu vize türünde sunulan şirket evrakları oldukça önemlidir, tüm evrakların eksiksiz sunulması gerekmektedir. Tüm bu süreçler boyunca danışmanlarımız size hizmet sunacaktır.

LİTVANYA ÖĞRENCİ VİZESİ (90 GÜNE KADAR)

Litvanya’ya 90 günden az eğitim amaçlı gidildiği zaman Litvanya kısa dönem öğrenci vizesine başvurulması gerekir.90 günden fazla bir eğitim süresi olduğu taktirde ulusal vizeye başvurulması gerekmektedir. Litvanya eğitim vizesine başvurmanız için Litvanya’dan kabul aldığınız okul ve programdan gerekli evrakların sunulması gerekmektedir. Bu evraklar ibraz edilmediği takdirde başvuru sahibinin aleyhine olabilir. Başvuru formu Karya danışmanları tarafından tamamlanır ve sizin için de uygun olan bir tarihe randevunuz alınır. Gerekli evrakları imzalamanız gerekmektedir. Randevu gününde diğer tüm evraklar ile başvuru merkezinde başvurunuzu yapmanız gerekecektir. Eğer öğrenci iseniz göstereceğiniz sponsorun eğitim ücretlerini karşılaması gerekmektedir. Dosyanıza maddi evraklar ve banka hesap dökümleri eklenmesi gerekir. Vize başvurusu için öngörülen işlem süresi 15 iş günüdür. Öğrenci vizeleri önemli ve dikkat gerektiren vize türüdür. Güvenilir ve tecrübeli vize danışmanları ile bu süreçte ilerlemeniz vize başvurunuz için daha sağlıklı olacaktır.