Dubai Vizesi

Dubai Vizesi

Dubai vizesi nereden alınır?

Dubai vizesi, Göçmenlik Ofisi aracılığıyla alınmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu vatandaşlar Vize Merkezi’ne müracaat ederek başvuruda bulunabilirler. Oldukça az belgeyle başvuru imkanı sağlayan bir ülke olmasının yanı sıra haftalarca beklemeyi gerektirmeden kısa bir zaman diliminde sonuçlanmaktadır. Başvuru evraklarının renkli ve net bir şekilde taratılarak iletilmesine dikkat etmelisiniz. Evraklardan kaynaklı aksaklıklar vize işlem süresinde gecikme yaşanmasına sebep olabilmektedir.

Dubai için vizeye ihtiyacım var mı?

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili vatandaşlar BAE’ye seyahat etmek için vizeye tabidir. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaporta sahip vatandaşlar 90 günü aşmayan seyahatlerinden Dubai vizesinden muaf tutulmaktadır. Seyahat edecek tüm vatandaşların pasaport süreleri en az 6 ay olmalıdır. Ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri’ne Dubai vizesi olmadan giriş yapmaya uygun olmayan yabancı uyruklu vatandaşların vize alması gerekmektedir. Muafiyet hakkında daha fazla bilgi için Vize Merkezi uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Dubai vize başvuru süreci nasıl ilerler?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne başvuru yapmak için başvuru evraklarınızı hazırlayıp, renkli taratarak Vize Merkezi temsilcisine göndermeniz yeterlidir. Online olarak yapılan başvuru sonuçlandığında belirttiğiniz e-mail adresinize gönderilmektedir.

BAE vizesi pasaporta işleniyor mu?

BAE vizesi e-vize olarak alınmaktadır. Pasaporta işlenen vizelerden değildir. E-vize ile Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı 7 emirliğe (Dubai, Abu Dabi, Acman, Füceyre, Şârika, Resü’l-Hayme, Ummül-Kayveyn) seyahat edebilirsiniz.

Dubai vize süresi devam ederken yeni başvuru yapabilir miyim?

Dubai vize süresi devam ederken yeni başvuru yapmanın belirli şartları vardır. Vize onay tarihi itibari ile 58 gün boyunca geçerlidir. Başvuru sahibi bu süre içerisinde vizesini kullanmışsa yeni başvuru yapılabilir. Ancak geçerlilik süresi devam eden Dubai vizesi kullanılmamışsa yeni başvuru yapılamaz. Böyle durumda yeni bir vize için Dubai vizesinin iptal edilmesi ya da vizenin bitiş tarihinden sonra ki gün başvuruda bulunulması gerekmektedir. Vize iptali için vize türüne göre ödenmesi gereken iptal ücreti vardır. Ücret ödendiği takdirde vize iptal edilir ve yeni başvuru imkanı olur.

Dubai vizesi kaç günde sonuçlanır?

Vize başvurularının sonuçlanma süresi evrakların eksiksiz, belirtilen standartlara uygun olarak teslim edilmesiyle bağlantılıdır. Her şeyin eksiksiz ve tam olduğu durumlarda 2-4 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Resmi tatil günlerini ve yoğun dönemleri göz önüne alarak başvuru yapılmasını tavsiye ederiz. Tatil günleri sürenin uzamasına sebep olabileceğinden dolayı başvurunun seyahat tarihinden 10 gün önce yapılması daha sağlıklı olacaktır.

Dubai vize başvurusu için gereken belgeler nelerdir?

  • Renkli taranmış pasaport fotokopisi
  • Renkli taranmış biyometrik fotoğraf
  • Yabancı uyruklu vatandaşlar için Türkiye oturum kartları ve kendi ülke kimlikleri
  • Birleşik Arap Emirliği vize ücretinin banka dekontu

Başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler

  • Dubai vizesi verildiği tarihten itibaren başlar. Vize geçerlilik süresi onayın sol üst köşesinde belirtilmektedir. Yolcular, belirtilen süre içerisinde ülkeye giriş yapmalıdır.
  • Vize çıktısı yolcuların yanında bulunmalıdır.
  • Vize başvurusu seyahat sonrası 6 ay geçerli pasaportla yapılmaktadır. Lütfen pasaport süresine dikkat ediniz.
  • Seyahat esnasında doldurulmuş Dubai Arrivals Quarantine Prosedure Declaration Form yolcuların yanında olmalıdır.

Vize sonuçlanmadan otel ve uçak biletleri alınmalı mı?

Dubai vizesi sonuçlanmadan otel ve uçak biletlerinin satın alınmasını tavsiye etmiyoruz. Vizenin sonuçlanma süresinde gecikma yaşanması kişiye mağduriyet yaşatacağından dolayı vize teslim alındıktan sonra satın alma işlemini gerçekleştirmek daha sağlıklı olacaktır.

Birleşik Arap Emirliklerine girişte telefona indirilmesi gereken zorunlu uygulama nedir?

Tüm yolcuların seyahat öncesi COVID19 – DXB Smart Uygulamasını (Google Play Store veya Google App Store) indirip kayıt olması gerekmektedir. Uygulama, acil bir durumda sağlık yetkilileri ile koordinasyon sağlanmasına olanak sağlamaktadır. Aktivasyon, Dubai’ye girişte sağlanacaktır.