Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan Vizesi

Gerekli prosedüre göre randevu alımı, gerekli evrak bilgisi, evrak kontrolü, yetkili acentadan sigorta temini, otel ve uçak rezervasyonlarının adınıza düzenlenmesi, gerekli formların doldurulması ve İngilizce şahsi dilekçelerin yazılması, başvuru sürecinden sonra pasaport takibi noktasında ücretli nitelikli hizmet verilmesidir.

VİZE REDLERİ

Yanlış vize başvurusu evrakların eksik ve yanlış formatta sunulması vb gibi nedenler red sebebidir, vizenizin olumsuz olmasına neden olmaktadır. Ancak prosedüre uygun yapılan vize başvurularından olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Biz firma olarak vize garanti etmiyoruz, çünkü vize onaylama yetkisi ilgili konsolosluklara aittir. Fakat doğru ve prosedüre uygun ve deneyimli danışman desteği ile vize başvurusu yapmak vize alma ihtimalinizi yükseltir.

RANDEVU

Hırvatistan Schengen bölgesindedir, fakat Schengen bölgesi üye devletlerden değildir. Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hırvatistan vize başvuruları için Türkiye’nin belli başlı şehirlerinde bulunan, konsolosluğun yetki vermiş olduğu başvuru merkezlerinden ve ya konsolosluktan randevu ile yapılmaktadır. Seyahat tarihinin yakın bir tarihte planlanması ve randevu musaitliğinin olmadığı durumlarda express randevu uygulaması mevcuttur. Danışmanlarımız vize başvuru randevuları için size destek veriyor olacaklar.

FORMLAR VE İŞLEM SÜRECİ

Hırvatistan vize başvuruları için kişisel ve seyahat bilgilerinizi içeren vize başvuru formları web sitesinden temin edilebilmektedir. Deneyimli danışmanlarımız tarafından sizin adınıza eksiksiz ve vize türünüze uygun doğru vize başvuru formu doldurulup dosyanıza eklenmektedir. Normal şartlarda vize başvurunuzu yaptıktan sonra işlem süresi 15 iş günüdür ve 40 güne kadarda sürebilir.

PARMAK İZİ VE VEKALET İLE BAŞVURU

Schengen bölgesi üye devletler 24 Eylül 2014 tarihinden itibaren Visa Information System ( Vis) sistemine tüm başvuru sahiplerinin parmak izlerini tanımlatmaktadırlar. Verilen parmak izleri 5 yıl geçerlidir. Başvurular şahsen yapılmaktadır ve parmak izi alınmaktadır.

TURİSTİK , TİCARİ VE ÖĞRENCİ VİZE BAŞVURULARI

Turistik vizeler en çok yapılan ve diğer vize türlerine nazaran daha kolay alınan vize türüdür. Hırvatistan vize başvurularda öncelikle gidiş amacınızın belirlenmesi ve istenilen evrakları vize türünüze göre ibraz etmeniz gerekmektedir.

Ticari vize başvurularında davetiye mektubu gereklidir ve orijinal olarak başvuruda ibraz edilmelidir. Aile ve arkadaş ziyareti için gerekli davetiye davet eden şahıs tarafından hazırlanır ve orijinal olarak gönderilir.

Hırvatistan’da eğitim almayı düşünen başvuru sahipleri eğitim alacağı süreye göre belirlenmiş vize tipine göre evrak sunmalılardır. İbraz edilmesi gereken evraklarla ilgili deneyimli vize danışmanlarımızdan desten alabilirsiniz.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

Schengen bölgesine yapacağınız seyahat tarihlerini kapsayan en az 30.000 Euro teminatlı olması gerekmektedir. Gerekli seyahat sağlık sigortası danışmanlık hizmetimize ek olarak 2 haftalık dahil olacak şekilde danışmanlarımız tarafından düzenlenmektedir.