Avustralya Vizesi

Avustralya Vizesi

Avustralya vize randevusu

Avustralya başvuruları için randevuya gerek yoktur, başvurular online olarak elçiliğin sistemi üzerinden yapılır. Daha sonrasında Avustralya Elçiliği’nin yetkili başvuru merkezinden randevu alınarak parmak izi verilmektedir.

Avustralya vize formu

Avustralya vize başvuru formu, Avustralya Elçiliği tarafından hazırlanmış online bir formdur. Avustralya vize başvuru formu online doldurulan bir formdur ve tüm başvuru online olarak yapılır. Form doldurma işleminin tamamlanmasının ardından ilgi dokümanlarınız da sisteme yüklenir. Avustralya vize başvuru formu İngilizce ve eksiksiz olarak doldurulması gerektiğinden gerçek bilgiler verilmelidir. Eksik ve hatalı doldurulan vize başvuru formu ise başvurularınızın başarılı olma ihtimalini azaltacaktır.

Avustralya Elçiliği, Avustralya vize başvurusu hakkındaki bilgileri vize başvuru formu aracılığıyla edinebilmektedir. Avustralya Elçiliği vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulmasını istemektedir.

Avustralya Vize Evrak Çevirisi

Avustralya Elçiliği 3 aya kadar yapılacak olan seyahatler için başvuru sırasında evrakların tercümesini istememektedir. Ancak uzun dönem gidecek olan öğrenciler için tüm evrakların yeminli tercümesi yapılmalıdır. Tercümesi yapılmadan yapılan başvurular, sonucu olumsuz etkileyebilir.

Avustralya Vizesi Yerinize Başvuru

Avustralya için başvurular şahsi yapılmamaktadır. Başvurular online yapıldığı için sizin yerinize herhangi biri de başvurunuzu gerçekleştirebilir. Başvurunuz tamamladıktan sonra, elçiliği size yollayacağı belgeler ile parmak izi vermek için Avustralya Elçiliğinin yetkilendirdiği başvuru merkezi üzerinden randevu alınıp şahsi olarak gidip randevu günü parmak izi verilmelidir.

Avustralya Turist Vizesi

Avustralya turistik vize başvuru işlemleri için ilk olarak evrakları eksiksiz hazırlamanız gerekir. Avustralya vize başvuru evrakları hazırlandıktan sonra Avustralya İçişleri Bakanlığının sitesi üzerinden bir account açılır ve online başvuru formu doldurulur. İlgili Evraklar taranarak sisteme yüklenir. Vize başvurunuzun alındığına dair bilgilendirme mektupları e-posta yoluyla size gönderildikten sonra Avustralya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği başvuru merkezi üzerinden parmak izi vermek için Avustralya vize randevunuzu almalısınız. Avustralya turistik vize için sunmanız gereken evraklar vardır örneğin, orada bulunan bir akraba ve ya arkadaşınızı ziyaret edecekseniz kendi belgelerinizin dışında Avustralya da bulunan kişiden davet mektubu gelmelidir. Eğer turistik amaçla seyahat edecekseniz otel ve uçak rezervasyonlarınızı sunmanız gerekir. Avustralya elçiliği değerlendirme yaparken sizin Türkiye’de ki ekonomik durumunuzu değerlendirecektir ve Türkiye ye geri döneceğinize ikna olmalıdır.

Avustralya Elçiliği 14 Ekim 2016 itibariyle parmak izi uygulamasına geçmiştir. Avustralya vize işlemlerinizin tamamlanabilmesi için parmak izi verebileceğiniz başvuru merkezleri İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te bulunmaktadır. Biyometrik beyan için başvuru merkezi bulunan dilediğiniz ilden bölge ayrımı gözetilmeksizin randevu alabilir ve parmak izi verebilirsiniz.

Avustralya turistik vize başvurularının değerlendirme süresi Ankara Avustralya vize bölümünün yoğunluğuna göre değişir.turistik başvurular için vize katogorisi seçerken 600 sınıfını seçmeniz gerekir. Online başvuru tamamlandıktan sonra vize harcı online olarak kredi kartı ile ödenir.

Avustralya Ticari Vizesi

Avustralya Ticari Vizeye başvuru yapmak isteyen başvuru sahiplerinin Avustralya’ da ziyaret edeceği firmadan antetli kağıda davet edilen kişinin bilgileri, ne amaçla ve hangi tarihler aralıpında ziyaret edeceğini belirten bir davet mektubu olması gerekir. Davetiye mail ile gelebilir. Veya avusturalyda bir fuara katılcaksa, fuara katılacağını kanıtlayan belgeler sunumalıdır. Örneğin satın alınmış fuar bileti gibi. Daha sonra avusturalya ticari vize için avusturalya hükumetinin web sayfası üzeinden account acılarak online başvuru yapılır. Evraklarınız sisteme taranarak yüklenir ve vize harcını ödedikten sonra başvurunuz tamamlanır.

Avustralya Elçiliği 14 Ekim 2016 itibariyle parmak izi uygulamasına geçmiştir. Avustralya vize işlemlerinizin tamamlanabilmesi için parmak izi verebileceğiniz başvuru merkezleri İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te bulunmaktadır. Biyometrik beyan için başvuru merkezi bulunan dilediğiniz ilden bölge ayrımı gözetilmeksizin randevu alabilir ve parmak izi verebilirsiniz.

Avustralya Ticari vize başvurularının değerlendirme süresi Ankara Avustralya vize bölümünün yoğunluğuna göre değişir.

Avustralya Öğrenci Vizesi

Avustralya öğrenci vizesi başvurusu 6 yaşından büyük, Avustralya’da tanınan bir eğitim kurumuna kayıt yaptırmış, ödemesini yapmış ve kabul edilmiş kişiler başvurabilmektedir. Avustralya öğrenci vizesi başvurusu yapabilmeniz için Avustralya’da tanınmış bir eğitim kurumuna tam zamanlı olarak kabul edilmiş olmanız ve okula ödemenin yapılıp COE belgenizin gelmiş olması gerekir. Avustralya’da eğitim alacağınız zaman içinde maddi olarak kendinizi destekleye bileceğinize dair finansal kanıtlarınızın olması ya da sponsorunuza ait finansal belgeler olması gerekir.. Avustralya öğrenci vizesinin süresi eğitim süresi kadar olacak uzunlukla verilmektedir. Vizenizin süresi bitmeden Avustralya topraklarından ayrılmanız gerekmektedir.

Avustralya öğrenci vizesi sahipleri, Avustralya da Eğitimini sürdürürken aynı zamanda da çalışabilirler. Eğitime ara verildiği ya da tatil zamanlarında ise herhangi bir zaman kısıtlaması olmadan çalışabilirler. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri için herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur.

Avustralya da 3 aya kadar Eğitim alacak kişiler turistik vizeye de başvuru yapabilirler ve bu vize ile 3 aya da kadar Eğitim alabilirler ve başvuru sırasında evrakların İngilizce tercüme yapılması gerekmemektedir.

Uzun süreli Eğitim alacak kişilerin evraklarını mutlaka yeminli tercüme yaptırması gerekir. Başvuru online olarak yapıldıktan sonra Avustralya Elçiliği gerektiği taktirde telefonla mülakat yapabilir. Değerlendirme süresi elçiliğin yoğunluğuna bağlı değişebilir.