İzlanda Vizesi

İzlanda Vizesi

Gerekli prosedüre göre randevu alımı, gerekli evrak bilgisi, evrak kontrolü, yetkili acentadan sigorta temini, otel ve uçak rezervasyonlarının adınıza düzenlenmesi, gerekli formların doldurulması ve İngilizce şahsi dilekçelerin yazılması, başvuru sürecinden sonra pasaport takibi noktasında ücretli nitelikli hizmet verilmesidir.

VİZE REDLERİ

Yanlış vize başvurusu evrakların eksik ve yanlış formatta sunulması vb gibi nedenler red sebebidir, vizenizin olumsuz olmasına neden olmaktadır. Ancak prosedüre uygun yapılan vize başvurularından olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Biz firma olarak vize garanti etmiyoruz, çünkü vize onaylama yetkisi ilgili konsolosluklara aittir. Fakat doğru ve prosedüre uygun ve deneyimli danışman desteği ile vize başvurusu yapmak vize alma ihtimalinizi yükseltir.

RANDEVU

İzlanda bir ada ülkesidir ve aynı zamanda Schengen Bölgesi üye devletlerdendir fakat AB üyesi değildir. Diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi bordo pasaport hamilleri vize uygulamasına tabidir ve seyahat etmeden önce İlgili konsolosluktan onaylı vize ile seyahat edebilirler ve kapı vizesi uygulaması yoktur. Seyahat amacınıza göre oluşturulmuş randevu ile ancak başvurular kabul edilmektedir. İzlanda’nın ülkemizde temsilcisi olmadığından, vizeler Danimarka Başkonsolosluğu tarafından verilmektedir.

PARMAK İZİ VE VEKALET İLE BAŞVURU

Vize başvuruları Schengen vize başvurularını alan tek yetkili kurum tarafından alınmaktadır ve başvuru evraklarının tesliminin akabinde parmak izi de alınmaktadır. Tanımlı parmak izi olması durumunda başvurular vekaleten yapılabilmektedir.

TURİSTİK , TİCARİ VE ÖĞRENCİ VİZE BAŞVURULARI

Turistik İzlanda vize başvuruları en çok yapılan vize türleri arasındadır. Daha kısa sürelidir ve sunulan evraklar konaklama ve uçak detaylarından oluşmaktadır.

Ticari vizeler genelde kontak firmaların daveti üzerine toplantı, konferans vb gibi amaçla alınmaktadır. Ve seyahat amacına göre gönderilmiş orijinal davetiyeler ile başvuru yapılır.

İzlanda’da belli bir program ve amaç doğrultusunda eğitim almak isteyenler öğrenci vizesine başvuru yapmalılardır. Sunulması gereken evrakları danışmanlarımızdan temin edebilirsiniz.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

Schengen bölgesine yapacağınız seyahat tarihlerini kapsayan en az 30.000 Euro teminatlı olması gerekmektedir. Gerekli seyahat sağlık sigortası danışmanlık hizmetimize ek olarak 2 haftalık dahil olacak şekilde danışmanlarımız tarafından düzenlenmektedir.