Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg Vize Randevusu

Lüksemburg Vize Randevusu, Vize Başvuru Merkezi adına çağrı merkezi aracılığıyla alınmaktadır. Çağrı merkezine 90 212 373 58 09 numaralı telefondan ulaşmak mümkündür. Bu çağrı merkezi numarası ile İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç farklı başvuru merkezine randevu alınabilmektedir. Randevular genellikle yoğunluğa bağlı olarak değişmekle beraber, 1 hafta içinde randevu tarihi verilebilmektedir. Lüksemburg Elçiliği resmi tatiller, bayramlar ve Lüksemburg resmi tatillerinde randevu kontenjanlarında değişiklik yapma ya da randevu kontenjanlarında kısıtlama yapma hakkına sahiptir. Bu sebeple bu dönemlere denk gelen Lüksemburg seyahatlerinizde vize işlemlerine daha erken başlamanızı tavsiye ederiz. Danışmanlık hizmeti olarak firmamızdan alacağınız hizmetlerde randevunuz tarafımızdan organize edilecektir.

Lüksemburg Vize Formu

Lüksemburg Büyükelçiliği tarafından doldurulması gereken Lüksemburg Vize Formu ücretsiz olarak web sayfasında yer almaktadır. Lüksemburg Vize Formu Türkçe, İngilizce ve Fransızca olarak üç farklı dilde mevcuttur. Lüksemburg Vize Formu doldururken dikkat edilmesi gereken bazı kıstaslar bulunmaktadır. Lüksemburg Vize Başvuru Formunda uzun süreli vize talep etme, seyahat tarihiniz ve vizenizin tek girişli çok girişli olması ile ilgili seçenekler bulunmaktadır. Bu seçeneklerde yapacağınız işaretlemeler vizenizin verilmesinde önemli bir kıstas olup yanlış seçimlerinizde seyahatinizde aksaklık yaşama olasılığınız artmaktadır. Formun doldurulması ve diğer işlemlerle ile ilgili danışmanlık hizmeti almanız durumunda vize başvurunuzda sorun yaşama riskini ortadan kaldırmış olursunuz. Vize başvurunuzu yapmadan önce Lüksemburg Vize Formunuzu imzalamanız gerektiğini unutmayınız.

Lüksemburg Vizesi Yerinize Başvuru

Lüksemburg Büyükelçiliği 2014 yılı Eylül ayı ve sonrasında alınmış Schengen vizesi olan başvuru sahiplerinin şahsen müracaata gelmesine gerek duymamaktadır. Eğer ilk kez Schengen vizesi alıyorsanız parmak izi vermeniz gerektiğinden mutlaka başvuruya şahsen gitmeniz gerekmektedir. Pasaportunuzu çıkartırken parmak izi vermiş olmanız vize başvurusunda verilecek olan parmak izi ile aynı durum değildir. Vize başvurunuzu İstanbul, Ankara ve İzmir başvuru merkezlerinden size uygun olan birini tercih ederek yapabilirsiniz. Şahsen müracaat etmeniz gerekmiyorsa Lüksemburg Vizesi Yerinize Başvuruyu yetkilendirdiğiniz acenteniz ya da kişi gerçekleştirebilir. Danışmanlık hizmeti içerisinde evrak kontrolü, vize dosyanızın hazırlanması, randevunuzun alınmasını içerdiği gibi şahsen başvuru yapmanız gerekmiyorsa sizin adınıza başvurunuz tarafımızdan yapılabilmektedir.

Lüksemburg Turist Vizesi

Lüksemburg Turist Vizesi amaçlı yapılan başvurular Schengen vizesi olarak değerlendirilmektedir. Schengen vizesi en fazla 90 güne kadar ülkede kalma hakkı vermektedir. Lüksemburg’da turistik olarak gezmek, kültürel ve turistik yerleri görmek, eğlenmek amaçlı yapılan seyahatlerde Turist Vizesine başvuru yapılmalıdır. Turist amaçlı yapılan başvurular genellikle 1 haftalık otel konaklaması şeklinde gerçekleşmektedir. Kalacağınız otel ve uçak rezervasyonunuzu vize başvurusunda mutlaka ibraz etmeniz gerekmektedir. Schengen vizesi başvurularında en önemli kriter ülkenize geri döneceğinize dair kanıtlardır. Bunlar sosyal ekonomik durumunuzu gösteren ve mali durumunuzu gösteren evraklardır. Çalıştığınız iş yerine ait çalışma evraklarınız ve banka hesap özetiniz geri döneceğinize kanıt olarak görülen en önemli evraklar arasında yer almaktadır.

Lüksemburg Ticari Vizesi

Lüksemburg Ticari Vizesi amaçlı yapılan başvurularda Lüksemburg’da yer alan bir firmadan davetiye ya da bir fuara katılım söz konusu ise fuara giriş yapacağınızı gösteren fuar katılım belgesi vize başvuru evraklarınız arasında yer almalıdır. Ticari amaçlı yapılan vize başvuruları Schengen vizesi olarak değerlendirilmektedir ve ülkeden en fazla 90 güne kadar kalma hakkı vermektedir. Çok girişli ve uzun süreli vizeler genelde Ticari amaçlı seyahatlerde daha fazla uygulanmaktadır. İş görüşmeleri ve toplantılar yapmak amaçlı sürekli yurtdışı seyahati söz konusu ise çok girişli vize talebiniz Konsolosluk yetkilisi tarafından değerlendirilecektir. Bu durumuzu açıklayan iş yerinizin antetli kağıdına yazı yazmanız etkili olacaktır. Ticari amaçlı başvurularda alacağınız danışmanlık hizmeti sürecin daha kolay ve sorunsuz yürütülmesi konusunda size yardımcı olacaktır.

Lüksemburg Öğrenci Vizesi (90 Güne Kadar)

Lüksemburg Öğrenci Vizesi kısa süreli ve uzun süreli olarak değişmektedir. 90 güne kadar olan eğitimler Schengen vizesi olarak değerlendirilirken, 91 gün ve üzeri sürecek olan eğitimler Ulusal vize olarak değerlendirilmektedir. Eğitim vizesi başvurularında Lüksemburg’da katılacağınız eğitimin içeriğini ve kabul edildiğinizi gösteren kurumdan bir kabul belgesi temin edilmesi gerekmektedir. Eğitim amaçlı yapılan vize başvurularında eğitimin masraflarını karşılayacak yeterli mali imkanlara sahip olduğunuzu belgelemeniz gerekmektedir. Eğer çalışıyor ya da iş yeri sahibi iseniz buna dair evraklar, ebeveynlerden birini sponsor gösterecek iseniz gelirlerini gösteren evraklar vize dosyanızda bulunmalıdır. Öğrenci vizesi tecrübe gerektiren önemli vize türlerinden birisidir. Bu sebeple başvurunuzun ret edilmemesi adına eğitim konusunda tecrübeli bir danışmanlık firmasından hizmet almanızı tavsiye ederiz.