Almanya Vizesi

Almanya Vizesi

Gerekli prosedüre göre randevu alımı, gerekli evrak bilgisi, evrak kontrolü, yetkili acentadan sigorta temini, otel ve uçak rezervasyonlarının adınıza düzenlenmesi, gerekli formların doldurulması ve İngilizce şahsi dilekçelerin yazılması, başvuru sürecinden sonra pasaport takibi noktasında ücretli nitelikli hizmet verilmesidir.

VİZE REDLERİ

Yanlış vize başvurusu evrakların eksik ve yanlış formatta sunulması vb gibi nedenler red sebebidir, vizenizin olumsuz olmasına neden olmaktadır. Ancak prosedüre uygun yapılan vize başvurularından olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Biz firma olarak vize garanti etmiyoruz, çünkü vize onaylama yetkisi ilgili konsolosluklara aittir. Fakat doğru ve prosedüre uygun ve deneyimli danışman desteği ile vize başvurusu yapmak vize alma ihtimalinizi yükseltir.

RANDEVU

Almanya vize başvurusu için yetki verilmiş tek bir kurum vardır. Bu aracı kurum Almanya Başkonsoloslukları’nın yetki vermiş olduğu aracı kurumlar vasıtası ile başvuruların eksiksiz kabulünü ve ilgili konsolosluğa iletilmesini sağlar. Almanya vize başvuruları bölge ayrımı olmadan tercih edilen herhangi bir yetkili başvuru merkezinden başvurular randevu sistemi ile yapılmaktadır. Randevuların yoğun olduğu dönemlerde erken saat randevu ve randevusuz başvuru kabulü yapılmaktadır. İlgili başvuru merkezi telefon numarasından ve web sitesinden randevu alınabilmektedir. Seyahat edeceğiniz tarihe ve başvurunuzun değerlendirilme sürecinize göre deneyimli vize danışmanlarımız tarafından vize randevunuz oluşturulmaktadır.

FOMLAR VE İŞLEM SÜRECİ

Almanya vize başvuru formlarını başvurunuzun türüne göre web sitesinden temin edip online olarak doldurulabilmektedir veya manuel olarak ta tamamlanabilir. Başvuru formları uzman danışmanlarımız tarafından danışmanlığa dahil olarak sizin adınıza tamamlanmaktadır. Başvuru formlarının doğru vize başvuru türünüze göre yapılması gerekmektedir. Yanlış vize türüne göre doldurulan başvuru formları vizenizi başvurunuzu olumsuz etkileyebilir. Almanya vize işlem süreci yapılan vizenin türüne göre, başvuru yaptığınız yoğunluk dönemine ve başvuru yaptığınız başvuru merkezine göre değişmektedir. Genelde 5-15 iş günüdür ve daha uzun bir süreç de olabilir. Vize başvuruları sonuçlandığında vermiş olduğunuz gsm numarası ve mail adresine başvurunuzun sonuçlandığı ile ilgili bilgi mesajı ücretsiz gönderilmektedir.

PARMAK İZİ VE VEKALET İLE BAŞVURU

Schengen bölgesi üye devletler 24 Eylül 2014 tarihinden itibaren Visa Information System ( Vis) sistemine tüm başvuru sahiplerinin parmak izlerini tanımlatmaktadırlar. Verilen parmak izleri 5 yıl geçerlidir ve 12 yaş altı çocuklar parmak izinden muaftır. Vis tanımlaması yapmış olan başvuru sahipleri vekaleten başka birisine yetki vererek başvurularını ilgili başvuru merkezine yapabilirler. Başvurularda parmak izi verme durumuzu danışmanlarınıza kontrol ettirebilirsiniz.

TURİSTİK , TİCARİ VE ÖĞRENCİ VİZE BAŞVURULARI

Almanya vize başvurunuz ziyaret amacınıza göre kategorilere ayrılır ve seyahat amacınıza göre konsolosluğun istediği evrakları ibraz ederek başvurunuz kabul edilir ve sunulan evraklara göre değerlendirilir. Turistik vize başvurularında seyahat etmeyi planladığınız tarihler için gerekli otel ve uçak rezervasyonlarını danışmanlarımız sizin adınıza düzenlemektedir.

Eğer Almanya’ya fuar katılımı, firma ziyareti, kongre katılımı yada bunlara benzer bir amaçla seyahat ermeyi planlıyorsanız vize türünüz ticari olarak adlandırılmaktadır. Söz konusu iş ziyaretine ilişkin adınıza gönderilmiş davetiye sunmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi ve yönlendirilme için danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Aile ve arkadaş ziyareti için seyahat etmeyi planlıyorsanız tarafınıza gönderilmiş süresi geçmemiş orijinal davetiye ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

Almanya’da dil eğitimi almak isteyen başvuru sahipleri Almanya’da eğitim alacağı eğitim kurumundan kabul mektubu almalıdır. Öğrenci vizeleri kısa dönem ve uzun dönem diye 2 kategoride değerlendirilir. Vize kategoriniz ve başvuru süreci, sunmanız gereken evraklarla ilgili deneyimli danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

Schengen bölgesine yapacağınız seyahat tarihlerini kapsayan en az 30.000 Euro teminatlı olması gerekmektedir. Gerekli seyahat sağlık sigortası danışmanlık hizmetimize ek olarak 2 haftalık dahil olacak şekilde danışmanlarımız tarafından düzenlenmektedir.