Güney Afrika Vizesi

Güney Afrika Vizesi

Güney Afrika Vize Randevusu

Güney Afrika vize başvurusunda bulunmak için öncelikle Güney Afrika Büyükelçiliği aracılığıyla randevu oluşturmanız gerekmektedir. Güney Afrika Büyükelçiliği’nden randevu oluşturabilmek için elçiliği telefon aracılığıyla aramanız ve randevu talebi oluşturmanız gerekmektedir veya danışmanlık şirketimiz aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde Güney Afrika vize randevunuzu alabilirsiniz.

Güney Afrika Büyükelçiliği, gün içerisinde belirli sayıda başvuru sahibine hizmet verebilmektedir, Güney Afrika Büyükelçiliği’nin vize departmanının kapasitesi gün içerisinde sınırlı sayıda başvuru sahibine hizmet verebilecek şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle randevusuz müracaat halinde Güney Afrika için vize başvurunuzu yapacağınız Güney Afrika Büyükelçiliği’nde maalesef herhangi bir işlem yapılamamaktadır. Güney Afrika Büyükelçiliği Ankara veya Güney Afrika Konsolosluğu İstanbul aracılığıyla Güney Afrika vize başvurularınızı Ankara Güney Afrika Büyükelçiliği’nden gerçekleştirebilirsiniz.

Güney Afrika Vize Formu

Güney Afrika vize formu seyahat amacı ve sürenize uygun olarak tam ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Güney Afrika vize başvuru formunuzda dolduracağınız tüm bilgilerin doğru beyanlarla ve eksiksiz olarak doldurulmuş olduğunu vize başvurunuzu teslim ettiğinizde kabul etmiş sayılırsınız. Güney Afrika vize başvurusunda bulunurken İngilizce hazırlanmış ve eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formunuzu Güney Afrika Büyükelçiliği ne teslim etmeniz Güney Afrika Büyükelçiliği tarafından talep edilmektedir. Güney Afrika Büyükelçiliği’ne sunacağınız Güney Afrika vize başvuru formunuzu doldurduktan sonra form başvuru sahibi tarafından mutlaka ıslak imzalı şekilde, Güney Afrika vize başvurusu için hazırlayacağınız tüm evraklarla beraber, Güney Afrika Büyükelçiliği ne teslim edilmelidir. Güney Afrika Vize başvuru formunuz danışmanlık şirketimiz tarafından doldurulmaktadır.

Güney Afrika Vize Evrak Çevirisi

Ankara Güney Afrika Büyükelçiliği’nden vize başvurusunda yapacak başvuru sahiplerinin hazırladığı bazı evrakların Almanca ya da İngilizce’ye çevirisi zorunludur. Nüfus kayıt örneği, Muvafakatname, Taahhütname. İşyeri izin belgesi, şahsi dilekçe, metin olarak beyan edilen tüm evraklar, faaliyet belgesi, Baro ya da oda kaydı, şirketin ticaret odası kaydı gibi evraklar. Tercüme edilmiş evraklara noter onayı gerekmemektedir. Uçak bileti, otel rezervasyonu, seyahat ve sağlık sigortası, banka hesap dökümü gibi evraklara tercüme gerekmemektedir. Başvurunuzda herhangi bir sorun yaşanmaması adına danışmanlık şirketi size hem hangi evraklarınızın tercüme edileceği hem de tercüme işleminizin yapılması konusunda destek sağlayarak işleminizi kolaylaştırmış olacaktır.

Güney Afrika Turist Vizesi

Türk vatandaşları için Güney Afrika ya 1 ay boyunca yapacakları seyahatler için vize gerekmemektedir.

Turistik amaçla Güney Afrika’ya yapılacak 30 günden uzun seyahatleriniz için Güney Afrika Turist Vizesine başvurmanız gerekmektedir. Sadece turistik amaçla yapılacak olan seyahatler Güney Afrika Büyükelçiliği tarafından bu kategoride değerlendirilecektir. Güney Afrika Turist Vizesine başvurabilmek için mutlaka turistik amaçla seyahat edeceğinizi kanıtlayacak otel ve uçak rezervasyonlarınızı başvuru sırasında ibraz etmeniz gerekmektedir. Güney Afrika vizesi için akciğer filmi ve sağlık raporu beyan etmeniz gerekmektedir. Ayrıca başvuru sahibinin veya başvuru sahibi yerine seyahatin masraflarını karşılayacak olan kişinin, önceden planlanmış olan seyahatte oluşabilecek tüm masrafları(otel, uçak, ara transferler, yaşam masrafları) karşılayabilecek bir maddi yeterliliğe sahip olması Güney Afrika Büyükelçiliği tarafından başvuru sahiplerinden beklenmektedir. Bu nedenle başvuru sahibi mutlaka Güney Afrika Büyükelçiliği tarafından kendisinden ve varsa sponsorundan istenen tüm evrakları eksiksiz bir şekilde değerlendirmeyi yapacak olan Elçiliğe / Konsolosluğa sunmalıdır.

Güney Afrika Ticari Vizesi

Türk vatandaşları için Güney Afrika ya 1 ay boyunca yapacakları seyahatler için vize gerekmemektedir.

Ticari amaçla 30 günü aşan Güney Afrika’ya yapılacak seyahatleriniz için Güney Afrika Ticari Vizesine başvurmanız gerekmektedir. Sadece ticari amaçla yapılacak olan seyahatler Güney Afrika Büyükelçiliği tarafından bu kategoride değerlendirilecektir. Güney Afrika vizesi için akciğer filmi ve sağlık raporu beyan etmeniz gerekmektedir. Güney Afrika Ticari Vizesine başvurabilmek için mutlaka ticari amaçla seyahat edeceğinizi kanıtlayacak olan Güney Afrika da faaliyet gösteren, mutlaka yaptığınız iş ile aynı veya yakın bir sektörde faaliyet gösteren bir şirketten gönderilmiş adınıza hazırlanmış bir ticari davetiyeyi başvuru esnasında başvuru yapacağınız ilgili Elçilik / Konsolosluğa sunmanız gerekmektedir. Güney Afrika ‘dan gelen geçerli davetiyenizin yanı sıra sahibi olduğunuz veya çalışmakta olduğunuz şirket ve ya kurumdan Güney Afrika Büyükelçiliği’ne hitaben seyahat amacınızı açıklayan antetli kağıda yazılmış bir yazının başvuru esnasında başvuru yapacağınız ilgili Elçilik / Konsolosluğa sunulması gerekmektedir. Vize dosyanızın hazırlanması ve işlemlerinizin sorunsuz yürütülmesi adına bir danışmanlık hizmeti almanız size fayda sağlayacaktır.

Güney Afrika Öğrenci Vizesi

Türk vatandaşları için Güney Afrika ya 1 ay boyunca yapacakları seyahatler için vize gerekmemektedir. 1 ay vizesiz eğitim sonrası Güney Afrika dan eğitim vizenizi 3 ay daha uzatabilirsiniz. 4 ay üstü eğitim planlayan öğrenciler mutlaka Ankara Güney Afrika Büyükelçiliği’nden vize almalılardır.

Güney Afrika vizesi için akciğer filmi ve sağlık raporu beyan etmeniz gerekmektedir. Güney Afrika da eğitim alacağınız kurumdan gelen kabul mektubunu ve Güney Afrika da eğitiminiz boyunca oluşabilecek masrafları siz veya varsa sponsorunuzun karşılayabileceğini kanıtlayan maddi durumunu ispatlayıcı belgeleri başvuru esnasında başvuru yapacağınız ilgili Elçilik / Konsolosluğa sunmanız gerekmektedir.