Çin Vizesi

Çin Vizesi

Çin Halk Cumhuriyeti Vize Randevusu

Çin Halk Cumhuriyeti için başvuru yapacak başvuru sahiplerinin vize randevusu alması gerekir.

Çin vize randevusunu, online başvurunuzu tamamladıktan sonra Çin Halk Cumhuriyetinin web sayfası üzerinden alabilirsiniz. Çin vize randevusu saatleri genellikle sabah saat 08:30 – 11:30 arası arasında haftanın belirli günleri verilir. Çin Halk Cumhuriyeti’nin Türkiye’deki Büyükelçiliği online başvuru formu doldurma ve internetten randevu alma sistemin 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren uygulamaya geçmiştir.. Çin vizesine başvururken, öncelikle “Çin online vize başvuru formunu doldurunuz ve son olarak randevu tarihini ayarlamanız gerekir.

Çin Halk Cumhuriyeti Vize Formu

Çin Halk Cumhuriyeti için vize formu Çin Halk Cumhuriyetinin web sitesi üzerinden online olarak doldurulur. Öncelikle kayıt olmanız gerekir ve sonrasında form doldurulmaya başlanır. Formu doldururken bilgilerin doğru ve eksiksiz olması çok önemlidir. Elçilik sizin ile ilgili bilgilere bu form üzerinden ulaşmaktadır. Bilgilerin eksik ve yanlış olması vize sonucu için olumsuz sonuçlanabilir. Çin vize formu çok detaylı bir formdur. Bu yüzden her sayfasındaki sorulara doğru ve tam cevaplar verilmelidir. Formu doldurup onayladıktan sonra, vize randevusu alınır. Daha sonra formun çıktısı alınarak hazırlamış olduğunuz dosyaya eklenir ve elçiliğe vize başvurusuna gidilir.

Çin Halk Cumhuriyeti Ticari Vize

Çin Halk Cumhuriyetine ticari vize almanız için Çin de düzenlenen fuar ziyaretleri, firmalarla ile ticari görüşme maksatlı seyahatler kapsamında değerlendirilir. Çin Ticari Vize başvuru için öncelikle, Çin de bulunan firmanın Belediye’den davetiye çıkarması gerekmektedir. Davetiyenin üzerinden kırmızı mühür olmayan davetiyeler veya firmanın antetli kağıdına yazılmış davetiyeler Cin Elçiliği tarafından kabul edilmemektedir. Davetiyeyi temin ettikten sonra, Çin Halk Cumhuriyetinin web sitesi üzerinden online olarak başvuru yapılır ve online olarak vize formu doldurulur. Formu doldurduktan sonra randevu alınır ve başvuru sahibi hazırlamış olduğu evraklarla beraber randevu günü elçiliğe başvuru için gidilir. Değerlendirme süresi elçiliğin yoğunluğuna göre değişir.