Hindistan Vizesi

Hindistan Vizesi

Gerekli prosedüre göre randevu alımı, gerekli evrak bilgisi, evrak kontrolü, yetkili acentadan sigorta temini, otel ve uçak rezervasyonlarının adınıza düzenlenmesi, gerekli formların doldurulması ve İngilizce şahsi dilekçelerin yazılması, başvuru sürecinden sonra pasaport takibi noktasında ücretli nitelikli hizmet verilmesidir.

VİZE REDLERİ

Yanlış vize başvurusu evrakların eksik ve yanlış formatta sunulması vb gibi nedenler red sebebidir, vizenizin olumsuz olmasına neden olmaktadır. Ancak prosedüre uygun yapılan vize başvurularından olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Biz firma olarak vize garanti etmiyoruz, çünkü vize onaylama yetkisi ilgili konsolosluklara aittir. Fakat doğru ve prosedüre uygun ve deneyimli danışman desteği ile vize başvurusu yapmak vize alma ihtimalinizi yükseltir.

RANDEVU

Hindistan vizesi için; Bordo pasaport, hususi pasaport ve hizmet pasaport sahipleri Hindistan seyahatleri için vizeye tabidir. Sadece Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süre ile vizeden muaftır. Başvurlar bizzat konsolosluktan yapılmaktadır. Konsolosluğa vize başvuları randevu ile yapılmaktadır. Danışmanlarımız tarafından başvuru formlarınız tamamlanıp randevunuz oluşturulmaktadır. Randevu günü dosyanız işleme alınır ve vizeniz onaylanırsa aynı gün vizeniz düzenlenir tarafınıza mesai saati içinde teslim edilir. Eğer evraklarınız kabul edilmezse vize verilmediği anlamına gelir.. Vize başvurularının kabulunde bölge ayrımı vardır.

Vize harçları konsolosluğun resmi sitesinden online ödenir.

TURİSTİK VE TİCARİ VİZELER

Hindistan’a turistik amaçlı seyahat etmeyi planlayanların alması gereken vize türüdür. Ticari vizeler ise bir firma ziyareti nedeni ile belli amaçlar doğrultusunda yapılan ziyaretler için alınan vize türüdür. Vize başvurusu yaparken vize türünüze uygun ticari davetiye sunmanız gerekmektedir.