İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

İNGİLTERE VİZE FORMU

Online sistemden doldurulan vize formu için tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekir. Gerekli evrakların toplanması ve danışmana iletilmesi gerekmektedir. İngiltere vize başvuru formu tamamen İngilizce ve eksiksiz doldurulması gerekir. İngiltere konsolosluğu kişiye ait bilgileri form aracılığı ile öğrenmektedir. Eksik ve hatalı doldurulan vize başvuru formları ise başvurularınızın başarılı olma ihtimalini azaltacaktır. İngiltere vize başvuru formu, İngiltere vizesi işlemlerinin en önemli bölümlerinden biridir. İngiltere vize başvuru formunun doldurulması ve İngiltere vize evrakları arasında bulundurulması zorunludur, vize başvuru formunun olmaması durumunda ise vize başvurularınız kabul edilmez. İngiltere vize başvuruları İngiltere Konsolosluğunda ve İngiltere Büyükelçiliği tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. Konsolosluklar başvuruları bireysel olarak almaz. Yetkili kurum olan Teleperfomance dışında başka bir kuruma başvuru yapılmaz. Başvuruları kişinin kendisi yapmalıdır, başvuruda kişinin parmak izi alınır ve fotoğrafı çekilir. İngiltere vize başvuruları 15 gün içerisinde sonuçlanır. Ama İngiltere hızlandırılmış vize başvuru seçenekleri sunar. Vize sonucu ise pasaport teslim alındığında öğrenilmektedir.

İNGİLTERE VİZE RANDEVUSU

İngiltere vize randevusu yine aynı sistem üzerinden yapılmaktadır. Formlar tamamlandıktan sonra sitem ödeme aşamasına geçer. Ödeme online olarak kredi kartınızdan tahsil edilir. Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep ve Bursa’da Teleperformance ofisi bulunmaktadır. Seçilen lokasyona göre kredi kartınızdan tahsil edilen vize harç ücreti değişiklik gösterir. Dolar olarak ödeme seçeneği çıkar, kartınızdan ise TL karşılığını çeker. Randevu saati ve yerini belirledikten sonra işlem tamamlanır. Online işlemler sonrasında gerekli evrakların dosyanıza koyulması gerekmektedir. İngiltere başvurularında Teleperformance artık sizin toparladığınız evrakları taratıp size geri vermektedir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması için sizden istenen gerekli evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde sunulması gerekmektedir. Randevu günü ve saatinden randevu merkezinde olmanız gerekmektedir. Randevu saatinde orada olamamanız vize randevunuzun iptal olmasına neden olabilir.

İNGİLTERE VİZE EVRAK ÇEVİRİSİ

İngiltere vize başvurularında vize türü değişmeksizin evrakların İngilizce sunulması gerekmektedir. Tüm evrakların İngilizce tercüme olması gereklidir. Tercümeler Karya International tarafından yapılmaktadır. Özellikle öğrenci vizesi başvurularında evrakların çevrilmesi gerekmektedir. Tercümeler çeviri ofislerimizde yapılmaktadır. Çevirilerin yanlış yapılması vizenizin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. İngiltere vizesi için tecrübeli danışmanlık almanız vizenizin sürecinizin sorunsuz geçmesini sağlar.

İNGİLTERE TURİST VİZESİ

İngiltere’ye turist, iş gezisi ve aile ziyareti için başvurulması gereken vize türüdür. Vize başvurusunda farklı vize süreleri mevcuttur.

Başvurulan vize süresine göre ücretlendirmelerde farklılık gösterir;

  • Kısa dönemli ziyaretçi vizesi (Short- term, upto six months)
  • Uzun dönemli ziyaretçi vizesi ( up to 2 years)
  • Uzun dönemli ziyaretçi vizesi (up to 5 years)
  • Uzun dönemli ziyaretçi vizesi (up to 10 years)

Süre ne olursa olsun ziyaretçilerin bu vize ile maksimum 6 ay kalış izni olmaktadır. Turistik vize başvuruları için gerekli otel ve konaklama rezervasyonlarını eklenmesi gerekmektedir. Ülkeye geri dönüşünüzü kanıtlayacak tüm evrakların dosyanızda sunulması gerekir. Gerekleri evrakların eksik sunulması başvuru sahibinin aleyhine olabilir.

İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ

  • Kısa Dönem Öğrenci Ziyaretçi Vizesi (Short-Term study)
  • Dil eğitimi, kurslar ve sertifika programına katılmak isteyen öğrencilere başvurulan vize türüdür.
  • Bu vize türü de 6 aya kadar yani 180 günü aşmayan eğitim programlarıdır.
  • Öğrenci Vizesi (Tier-4)

Birleşik Krallık içerisinde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi almak isteyen öğrencilerin için olan vize türüdür.

Bu vize türüne başvurmak için CAS ( Confirmation of Acceptance) belgesinin olması gerekir. Biyometrik oturum izni uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamadan ötürü öğrenci pasaportuna 30 günlük vize basılır.30 gün içerisinde ülkeye giriş olmadığı taktirde vize zaman aşımına uğrayacaktır. Öğrencinin İngiltere’ye girişinden 10 gün sonrasında Biometric Residence Permit başvuru esnasında belirtilmiş olan Posta Ofisine gönderilir. Öğrenci vizeleri detayları olan önemli bir vize türüdür, tecrübeli danışmanlarımızdan danışmanlık almanız vize süreciniz için daha sağlıklı olacaktır.